Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Tedaviler
Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi
Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Ağız ve Çene Cerrahisi (OMS), yüz, çene, ağız ve boyun ile ilgili durumların tanı ve tedavisine odaklanan bir cerrahi uzmanlık alanıdır. Rutin diş çekimlerinden karmaşık rekonstrüktif ameliyatlara kadar bir dizi prosedürü içerir ve hem fonksiyonel hem de estetik müdahaleleri içerebilir. "Oral" terimi, ağza ve dişler, diş etleri, dil ve diğer yumuşak dokular gibi yapılarına atıfta bulunur. "Çene-yüz", yüzü destekleyen ve düzgün çalışmasını sağlayan kemikler, kaslar ve bağ dokular dahil olmak üzere yüz ve çene yapılarını ifade eder.

 Ağız ve çene cerrahları tarafından gerçekleştirilen bazı yaygın prosedürler şunları içerir:

  • Diş çekimi: Ağız cerrahları, gömülü veya çıkarılması zor olabilecek yirmi yaş dişleri de dahil olmak üzere diş çekmek için eğitilmiştir.
  • Diş implantı yerleştirme: Ağız cerrahları, kron, köprü veya takma diş gibi diş restorasyonlarını desteklemek için kullanılan yapay diş kökleri olan diş implantlarını yerleştirebilir.
  • Çene cerrahisi: Çene cerrahları, yanlış hizalamalar, şekil bozuklukları veya yaralanmalar gibi çene anormalliklerini düzeltmek için prosedürler uygulayabilir.
  • Yüz travma cerrahisi: Ağız ve çene cerrahları, kırıklar, yırtılmalar ve yumuşak doku hasarları dahil yüz, çene ve boyun yaralanmalarını tedavi edebilir.
  • Tümör ve kistin çıkarılması: Ağız cerrahları, ağızdan, çeneden veya yüzden iyi huylu veya kötü huylu tümörleri veya kistleri çıkarabilir.
  • Rekonstrüktif cerrahi: Ağız ve çene cerrahları, genellikle travma veya ameliyattan sonra yüz, çene veya ağızdaki hasar veya kusurları onarmak için rekonstrüktif cerrahi yapabilir.
Randevu Oluştur
İletişim Formu