• +90 (212) 854 09 59 - +90 (212) 852 52 32    • info@dentestetica.com.tr
 
Maksimum ağız bakımı sağlanması için; Dişler günde iki defa fırçalanmalı ve bir defa diş ipi ile temizlenmelidir. Özellikle dişeti sağlığı problemi olan hastalarda Ara yüz Fırçası ve Ağız Gargarası kullanımı, dişetlerinin iyileşmesini hızlandıracak bir uygulamalıdır.
 
Diş fırçalama; Toplam diş fırçalama süresi iki dakika olmalıdır. Bu süreyi ölçmek zor olacağından alt ve üst dişleri 5 bölgeye ayırmak suretiyle (sağ arka, sağ yan, ön, sol yan, sol arka dişler) her bölgede 10 daire çiziniz.
 
Dişlerin iç ve dış yüzeyinden başlamak suretiyle, diş fırçası diş etine doğru 45 derecelik açı yapacak şekilde, diş eti çizgisinin aksi yönde kısa, yarım diş genişliği fırça darbeleriyle fırçalayın.
 
Ön dişlerinizin iç yüzeylerine geldiğinizde fırçayı dikey olarak hareket ettirin ve fırçanın ucuyla yukarı-aşağı dairesel fırça darbeleri uygulayın.
 
Daha sonra çiğneme yüzeylerine geçin. Fırçayı düz tutun ve bu yüzeyleri ileri geri fırçalayın.
 
Diş İpi; Diş fırçası ile temizlenemeyen dişler arasında bulunan plağı temizlemek için kullanılır.
 
Yaklaşık olarak 30 - 40 cm kadar diş ipi koparın ve orta parmaklarınızın etrafına sarın. Diş ipini dişlerin arasında yönlendirme için başparmaklarınızla baskı uygulayın. Daha sonra diş ipini C oluşturacak şekilde her dişin dişeti çizgisinden dişin üst kısmına doğru çekmek suretiyle temizleyin.
 
Tüm Hakları Saklıdır © Dent Estetica 2014 Tasarım & Kodlama Pilego